Prawa autorskie

Wszystkie rękodzieła, wzory, opisy, projekty oraz inne zdjęcia zamieszczone w tym blogu, są mojego autorstwa i stanowią moją własność (chyba, że wyraźnie zaznaczę inaczej), w związku z czym ich kopiowanie, publikowanie (w całości lub w części), czy też wykorzystywanie w jakikolwiek inny sposób bez mojej zgody jest zabronione, gdyż stanowi naruszenie praw autorskich (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Ar_nika-(-@

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Na przykład dla babci...

Już niedługo Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jeśli wasze szkraby nie mają jeszcze dla nich upominków, polecam zrobienie prostych kwiatków.


 A oto szybciutka instrukcja, jak takiego kwiatka wykonać. Potrzebne będą druciki kreatywne, wytłoczki od jajek, druciki kwiaciarskie (ewentualnie patyczki do szaszłyków, ale z drucikami praca idzie znacznie szybciej...), folia piankowa na listki oraz brystol. 

 

Z brystolu wycinamy kwiaty o siedmiu płatkach, przy czym pomiędzy dwoma płatkami robimy nacięcie do środka i naklejamy dwa sąsiadujące płatki jeden na drugi. Środki z opakowań po jajkach wycinamy na kształt dzwoneczka, po czym malujemy - nasze są żółte na zewnątrz, a w środku białe z czerwono-różowymi brzegami. 

 

Z drucika kreatywnego w kontrastowym kolorze formujemy pręciki, które mocujemy na końcu drucika kwiaciarskiego (jeśli zdecydujemy się zamiast niego na patyczek od szaszłyków, możemy użyć do tego kleju lub drucika kreatywnego, który przymocujemy do pręcików, a następnie owiniemy nim patyczek).
 

Ponieważ wytłoczki od jajek mają niekiedy dość duże dziurki, przed ich nałożeniem nadziałam na drucik kółeczko z folii piankowej (średnicy około 1-1,3 cm), które utrzymuje pręciki w środku kielicha i zabezpiecza przed jego zsunięciem się. Teraz kolej na umocowanie płatków - te zabezpieczyłam od dołu ciasno owiniętym kawałkiem zielonego drucika kreatywnego, choć równie dobrze można je przykleić na gorąco. Pozostało nam nadziać na drucik listki i upominek gotowy.

-(-@ 
 Nasze babcie i dziadkowie dostaną po jednym, ale jeśli macie ochotę możecie przygotować cały bukiet :-)

-(-@

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze :-)