Prawa autorskie

Wszystkie rękodzieła, wzory, opisy, projekty oraz inne zdjęcia zamieszczone w tym blogu, są mojego autorstwa i stanowią moją własność (chyba, że wyraźnie zaznaczę inaczej), w związku z czym ich kopiowanie, publikowanie (w całości lub w części), czy też wykorzystywanie w jakikolwiek inny sposób bez mojej zgody jest zabronione, gdyż stanowi naruszenie praw autorskich (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Ar_nika-(-@

poniedziałek, 3 marca 2014

Magia papieru...

... czyli nasze przedszkolne zabawy  plastyczne:-)

O czym marzy każda mała dziewczynka? Oczywiście o tym, żeby zostać księżniczką :-)) A do tego potrzebny jest... zamek! Nasze budowle to niby-origami ("niby" - ponieważ w prawdziwym origami nie powinno się używać kleju, a u nas niestety było to konieczne do połączenia poszczególnych kondygnacji...)


A w pałacowym ogrodzie nie może oczywiście zabraknąć fontanny!


W przeciwieństwie do zamku, gdzie ważne było, aby każdy powtarzał te same zagięcia, przy robieniu fontanny panowała zupełna swoboda - przygotowane wcześniej paski papieru (szerokości 1cm) można było zwijać, składać, zgniatać - według własnego uznania.


Świetna zabawa, a poza tym okazja dla ćwiczenia małej motoryki. Każda fontanna jest jedyna w swoim rodzaju i o to chodziło :-)


-(-@

A teraz papier w bardziej tradycyjnej formie: jako wycinanki - śnieżynki. Te robiłam już sama, gdyż potrzebna ich była dość duża ilość na już ;-) Czyli do ozdobienia belek "na budowę" świątecznej szopki - nieodzownego elementu naszych przedszkolnych Jasełek...


Przynajmniej tyle widzieliśmy śniegu tej zimy - hi, hi ;-)


A tu już gotowe "belki" :-)

-(-@

I ostatnia papierowa inspiracja, czyli prześliczna rybka wykonana techniką origami płaskiego z koła - w interpretacji niespełna 4-letniej dziewczynki! Prawda, że fantastyczny karpik ;-))


Hmmm... I to byłoby chyba na tyle, jeśli chodzi o moje przedszkolne zaległości...
Pozdrawiam serdecznie :-) I życzę wspaniałych zabaw z papierem!

-(-@
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze :-)